Facebook link

Muzeum Iluzji Krakil Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Muzeum Iluzji Krakil Kraków

Muzeum Iluzji Krakil Kraków

Para robi sobie selfie na tle eksponatów, kobieta dmucha w obraz, z którego unoszą się bańki mydlane
Straszewskiego 15, Kraków
tel. +48 513050220
Czy czasami widzisz coś, czego nie ma? Czy to wzrok czy może głowa płata ci figle? W Muzeum Iluzji doświadczysz magii i dowiesz się co to jest złudzenie optyczne. To przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami.

Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami. Obecni w muzeum asystenci odpowiedzą na każde pytanie i przybliżą niesamowity świat iluzji. To bardzo instagramowe miejsce, gdzie zrobisz ciekawe zdjęcie i nakręcisz  film, a używanie aparatu i telefonu jest bez żadnych ograniczeń.

Stała ekspozycja co roku trochę się zmienia: do kolekcji przybywa kilka nowych eksponatów. Wystawę można umownie podzielić na eksponaty związane z iluzją optyczną, fizyczną, iluzjami specjalnymi i historycznymi. Przy wielu eksponatach dostępne są instrukcje w czterech językach (polskim, angielskim, francuskim i rosyjskim). W muzeum ciekawie spędzisz czas, dowiesz się wielu ciekawostek ze świata nauki, odkryjesz zdumiewające zjawiska i będziesz dobrze się bawić!