Strona główna - VisitMalopolska

Język
Wybierz polski polski

Strona główna

Polecane treści

 

 

Razem dla Turystyki!

Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. ogłoszono na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii. Jest to nowa i niezwykle trudna sytuacja dla nas wszystkich, budząca obawy o nasze zdrowie i przyszłość. Decyzją rządu wprowadzone zostały liczne działania i ograniczenia, mające na celu zapobieganie szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. 

Aby informować Państwa na bieżąco o najważniejszych wydarzeniach i podejmowanych rozwiązaniach, Województwo Małopolskie przygotowało niniejszy, dedykowany serwis informacyjny

Aktualnościach znajdziecie Państwo zalecenia, instrukcje postępowania, zasady bezpieczeństwa oraz bieżące informacje o stanie zagrożenia epidemicznego zarówno w kraju, jak i w Małopolsce. W tym miejscu prezentowana jest również oferta kulturalna Małopolski online. W czasie zagrożenia jesteśmy zmuszeni do izolacji. Nie oznacza to jednak, że życie kulturalne w Małopolsce zamarło. Małopolska - tu nie można się nudzić -  propozycji ze strony małopolskich instytucji kultury wciąż przybywa. W czasach epidemii powinniśmy być solidarni. Najważniejsze informacje znajdują się w zakładce Dla branży turystycznej. 

Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia dla praktycznie wszystkich podmiotów i branż gospodarczych już dziś wywołują negatywne skutki społeczno-ekonomiczne. Władze samorządu województwa podejmują działania na rzecz walki z chorobą wywołaną koronawirusem oraz łagodzenia skutków epidemii dla małopolskiej gospodarki. 

O przyjętych i planowanych rozwiązaniach dla służby zdrowia, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, beneficjentów środków unijnych  dowiesz się odwiedzając zakładkę Gdzie szukać wsparcia. Podpowiadamy także, gdzie można znaleźć aktualne informacje na temat rozwiązań rządowych dotyczących zminimalizowania trudnej sytuacji przedsiębiorców.

 

Aktualności