Powrót

Wznowiono loty zagraniczne.

Wznowiono loty zagraniczne.

samolot na tle nieba
Od 1 lipca samoloty będą mogły latać z pełnym składem pasażerów.

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają swoją siatkę połączeń o rejsy międzynarodowe, m.in do: Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii.  Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Wznowieniu rejsów międzynarodowych towarzyszy uruchomienie nowych taryf FLEX PLUS. Szczegóły.

Loty z Polski wznowił również Wizz Air. Linia lotnicza od 17 czerwca ponowne otworzyła wszystkie bazy w Polsce: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Olsztyn, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Aby pomóc pasażerom i załodze w bezpiecznym podróżowaniu, Wizz Air wdrożył dodatkowe procedury bezpieczeństwa, m.in. umożliwiające zachowanie dystansu fizycznego podczas wejścia na pokład i zwiększenie poziomu higieny na pokładzie samolotu. Więcej.

Na polskie lotniska wraca również od 17 czerwca Lufthansa. W lipcu pasażerowie Lufthansa Group będą mogli udać się w podróż do Frankfurtu i Monachium z pięciu polskich lotnisk: z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Wprowadzono w sumie 59 cotygodniowych rejsów z Polski. Więcej.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Rozwoju ogłosiło, że od 1 lipca samoloty będą mogły latać z pełnym składem pasażerów; dotyczy to wszystkich lotów: regularnych i czarterowych.

„Od 1 lipca samoloty będą mogły latać już z pełnym składem pasażerów; od 1 lipca otwieramy niebo i pełny skład samolotów będzie mógł się poruszać i Polacy będą mogli z niego korzystać” – powiedziała Minister J. Emilewicz na briefingu na temat turystycznego ruchu lotniczego z udziałem wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Jarosława Pinkasa.

Jak podała PAP, na podpis premiera czeka rozporządzenie, które decyzją rządu ma znieść limit miejsc w samolocie.

„Z perspektywy mojej, nadzorującej dział turystyka i rekreacja, to bardzo istotna informacja. Dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadczą usługi turystyki wyjazdowej. Dla tych przedsiębiorstw czartery, które miały być wypełnione w 50 proc. były wydarzeniami nieopłacalnymi. Gdybyśmy zostawili te ograniczenia, Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły” – powiedziała Minister J. Emilewicz.

Źródło: portal wasza turystyka.pl