Powrót

Wnioski o zwrot tylko do końca roku

Wnioski o zwrot tylko do końca roku

kalkulator
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) wypłacił 85 mln zł za imprezy odwołane z powodu pandemii, do końca roku będzie to ok. 120 mln zł.

Tylko w ciągu jednego dnia wypłacono blisko 15 mln zł tytułem zwrotów środków za imprezy turystyczne odwołane z powodu pandemii. Do tej pory na konta podróżnych, którzy złożyli wnioski do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), wpłynęło już 85 mln zł. Przedstawiciele Funduszu podkreślają, że wypłaty trwają codziennie, a do podróżnych skierowano powiadomienia dotyczące ich wniosków; są one dostępne na ich kontach w Portalu TFG. Z takich kont korzystali zarówno podróżni jak i przedsiębiorcy, a złożenie wniosku za pośrednictwem systemu teleinformatycznego przewidziała ustawa regulująca zwrot środków.

Fundusz przypomina, że na bieżąco publikuje informacje na swoim portalu www.tfg.ufg.pl. Podróżni mogą skorzystać z opublikowanego na portalu filmu oraz instrukcji, które pomogą im w wypełnieniu i złożeniu wniosku. Od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 20.00 działają również obydwa numery infolinii uruchomionej dla podróżnych i organizatorów. Jej numery to 22 445 12 34 lub 22 255 23 23. Ze względu na dużą liczbę dzwoniących w niektórych porach dnia czas oczekiwania na połączenie może być wydłużony, dlatego można skorzystać z opcji zostawienia numeru celem oddzwonienia. Zainteresowani proszeni są o próbę kontaktu w innych godzinach. Istnieje również możliwość zostawienia własnego numeru celem oddzwonienia przez pracownika infolinii.

Całość artykułu dostępna pod linkiem.