Powrót

Rusza strona turystyka.gov.pl i aplikacja TurystykaApp

Rusza strona turystyka.gov.pl i aplikacja TurystykaApp

kobieta pracująca przy laptopie
Chcesz wynająć pokój, domek, kemping, skorzystać z noclegu w schronisku, motelu, hotelu, pensjonacie? Korzystasz z usług biura podróży? Sprawdź, czy działają legalnie. Na stronie znajdziesz również wykaz przewodników górskich oraz wykaz organizatorów szkoleń dla kandydatów na przewodników górskich. Sprawdzisz także, czy podmiot, u którego chcesz zakupić usługę turystyczną, znajduje się w odpowiednim rejestrze.

Uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii nowa strona turystyka.gov.pl ma ułatwić poruszanie się po zasobach rejestrów przedsiębiorców turystycznych i dać użytkownikom nowe możliwości, m.in. wyszukiwanie hoteli znajdujących się w pobliżu konkretnych urzędów czy atrakcji. Zostanie też uzupełniona o informacje o obiektach noclegowych, pochodzące z rejestrów gminnych.

Strona ma cztery wersje językowe, a od 19 lipca ruszy możliwość pobrania aplikacji mobilnej TurystykaApp, dającej możliwość zapoznania się z informacjami z pochodzącymi z rejestrów przedsiębiorców turystycznych.