Powrót

Praktyczny przewodnik przedsiębiorcy po przepisach tarczy antykryzysowej IPH w Krakowie

Praktyczny przewodnik przedsiębiorcy po przepisach tarczy antykryzysowej IPH w Krakowie

kobiece dłonie trzymają tablet
Jak uzyskać wsparcie z ZUS oraz dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, gdzie znaleźć potrzebne informacje – skorzystaj z poradnika IPH w Krakowie.

Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie przygotowała dla Państwa opracowanie dotyczące tarczy antykryzysowej, w których znajdują się usystematyzowane informacje wraz z przydatnymi linkami na temat wsparcia z ZUS oraz dofinansowania wynagrodzeń dla pracowników. Przewodnik jest do pobrania tutaj.

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS. Więcej...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny Newsletter ZUS dla Biznesu, opisujący w sposób praktyczny regulacje wchodzące w skład Tarczy Antykryzysowej. W magazynie zebrane są m. in. informacje: jakie wsparcie można otrzymać w ZUS, jakie zasiłki przysługują ubezpieczonym. Magazyn do pobrania tutaj.

Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą wnioskować do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w związku z kryzysem wywołanym przez rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Wypłaty świadczeń będą możliwe do końca 2020 roku. Więcej... 

Odwiedź również stronę Wojewódzkiego Urzędu Pracy.