Powrót

Planowane działania Samorządu Województwa wspierające sektor turystyczny

Planowane działania Samorządu Województwa wspierające sektor turystyczny

turyści na górskim szlaku

Początkiem sierpnia rozpocznie się ogólnopolska kampania promocyjna mająca na celu zachęcenie Polaków do przyjazdu i odpoczynku w Małopolsce – nie tylko w okresie wakacyjnym. Środki przeznaczone na realizację kampanii wynoszą 2 mln zł – informuje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Działania prowadzone będą przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Krakowską Izbą Turystyki. Jednym z istotnych komunikatów kampanii będzie fakt, iż w Małopolsce turyści mogą czuć się bezpieczni. By potwierdzić te zapewnienia Krakowska Izba Turystyki we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przygotowuje certyfikat bezpieczeństwa, który przyznawany będzie małopolskim obiektom turystycznym różnego rodzaju – w tym hotelom, restauracjom, atrakcjom turystycznym. Po spełnieniu określonych wymagań będą one mogły zapewnić odpoczynek z gwarancją bezpieczeństwa i komfortu.

Kolejnym krokiem zmierzającym do ożywienia małopolskiej turystyki jest realizacja pilotażowego projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”, którego założeniem jest wsparcie organizacji wyjazdów dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Małopolski i po Małopolsce.

Projekt realizowany będzie przez samorząd województwa małopolskiego we współpracy
z samorządami gminnymi. Pula środków przeznaczonych na realizację tego przedsięwzięcia to około 1,5 mln zł, z założeniem że województwo małopolskie pokryje 70% kosztów wyjazdów, a pozostałe 30% pochodzić będzie ze środków gminnych.

Jak zapowiedział Wicemarszałek Tomasz Urynowicz, nabór wniosków ruszy już w lipcu br., a wycieczki będzie można organizować od września do grudnia br. Będą one mogły trwać od 1 do 5 dni i oczywiście będą mogły odbywać się wyłącznie na terenie województwa małopolskiego. Celowanym efektem projektu będzie ożywienie turystyki szkolnej i w ten sposób wsparcie, zarówno organizatorów turystyki, jak i przewoźników, przewodników, obiektów noclegowych oraz licznych instytucji kultury działających na terenie województwa małopolskiego.

O tych działaniach będziemy na bieżąco informować.

Źródło.