Powrót

Krakowskie instytucje kultury – majowa oferta

Krakowskie instytucje kultury – majowa oferta

gmach budynku w którym miejści się MOCAK
Krakowskie instytucje kultury nie próżnują i każdego tygodnia przygotowują kolejne atrakcje dla widzów. Z pewnością warto poświęcić uwagę ich propozycjom kulturalnym.

Internetowa scena Łaźni Nowej działa dalej - w maju w ramach wtorkowych pokazów on-line publiczność będzie mogła zobaczyć wyjątkowe premiery, jak  „Miłosna wojna stulecia” (reż. Eva Rysova, 2018 r.) czy Sceny buntu” – ważny społecznie i środowiskowo projekt reżysera Marcina Libera i byłych aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu z 2016 roku. Szczegóły oferty dostępne są tutaj.

Po dwóch miesiącach kwarantanny Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Na początek, już od soboty, 9 maja, zaprasza do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Szczegóły.

Również wystawa o witrażach w MNK znów będzie otwarta. Z pewnością wiele osób czekało, aby obejrzeć tę niezwykłą ekspozycję o średniowiecznych witrażach, szklanych obrazach ożywianych światłem. Od soboty, 16 maja w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, w sali wystaw na I piętrze można znowu zobaczyć „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”.  Więcej.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki  w maju zaprasza do sieci i galerii, równolegle do planowanego na 19 maja otwarcia dla zwiedzających, kontynuuje prowadzenie programu wystawienniczego i edukacyjnego w przestrzeni internetu. Po ponownym otwarciu galerii w jej siedzibie przy palcu Szczepańskim będzie można zobaczyć wystawę „Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego”, która jest retrospektywą twórczości Adama Rzepeckiego. Więcej.

Z pewnością warto poświęcić uwagę propozycjom kulturalnym Teatru Ludowego, które dostępne są tutaj.

 „Etnokalendarz” w formule online – to propozycja weekendowych warsztatów rodzinnych. W sobotę, 23 maja Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na ich wirtualną premierę, która odbędzie się pod hasłem „Jak ładnie!”.Tym razem tematem przewodnim będzie szeroko rozumiane projektowanie przestrzeni. Uczestnicy warsztatów poznają dawne sposoby na szybkie remonty i przetestują praktyczne aranżacje wprost z drewnianej izby.  Przeczytaj więcej.

Od wtorku, 12 maja ponownie otwarta jest Wieża Ratuszowa – oddział Muzeum Krakowa. Muzeum zaprasza do akcji „Odkryj Kraków” i podziwiania panoramy Krakowa z okien tego siedemsetletniego budynku na Rynku Głównym. Muzealnicy podpowiadają, że wspinaczka po 110 stopniach może być doskonałym pomysłem na przerwę od pracy czy nauki, a także z powodzeniem zastąpić porcję ćwiczeń fizycznych. Więcej.

Odkryj Nową Hutę – bądź turystą w swoim mieście! Muzeum Nowej Huty ponownie otwiera dla zwiedzających swoje wystawy „Mój drugi dom? Huta im. Lenina” oraz „Atomowa groza”. Już od 15 maja będzie można poznać kombinat z różnej perspektywy i dowiedzieć się, ile prawdy mają w sobie mity o nowohuckich schronach. Więcej.

Również Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK od wtorku, 12 maja ponownie zaprasza do swojej siedziby. Muzeum i MOCAK Bookstore będą czynne w stałych godzinach – od wtorku do niedzieli od 11.00 do 19.00. Prezentowanych jest obecnie dziewięć wystaw, w tym cztery nowe. Na uwagę zasługuje „Papież”, przygotowana z okazji stulecia urodzin Karola Wojtyły. To prezentacja poświęcona fenomenowi osoby Jana Pawła II. Więcej.

Bądź na bieżąco z ofertę kulturalną stolicy Małopolski dostępną na stronie www.krakow.pl.

Odtwórz Odtwórz